Novovyvinutá žacia kombinácia NOVACAT A10 je vyrobená s cieľom vysokej výkonnosti, nového štandardu na požiadavky životnosti, úspornosti, maximálnej bezpečnosti a komfortu.

NOVACAT A 10 je možné agregovať s čelne neseným žacím strojom (záves pre 3,0 alebo 3,5 m čelný žací stroj) a je neobvykle prispôsobivá: Bočný posuv o 400 mm zabezpečuje dokonalé prekrytie s čelným žacím strojom najmä pri práci v zákrutách. Taktiež vysoký zdvih na úvrati zabezpečuje svetlosť až do 55 cm. K maximálnej využiteľnosti prispieva i nový hnací pohon pomocou prevodoviek Y DRIVE a novinkou je i jedinečná nájazdová poistka NONSTOP LIFT. Táto žacia kombinácia môže byť vybavená zhadzovacími diskami bez zariadenia pre úpravu pokosu, s ED – prstovým lamačom alebo s RCB – mačkacími valcami, prípadne zhadzovacími závitovkami CF. Hydraulické odľahčenie žacích jednotiek je v základnej výbave. V kombinácii s 3 m čelným žacím strojom je pracovný záber kombinácie nastaviteľný v rozmedzí od 8,80 do 9,56 m. Pri nasadení s 3,5 m čelným žacím strojom je pracovný záber kombinácie nastaviteľný v rozmedzí od 9,26 do 10,02 m. Stredový rozostup žacích jednotiek je 1,8 až 2,6 m.

01

NOVACAT A10 CF - žacia kombinácia vybavená dopravnými závitovkami pre jednoduché ukladanie materiálu a riadok s cieľom vysokej kvality krmiva.

Y DRIVE - pohon novej generácie

Špeciálna vstupná prevodovka Y DRIVE s čelným ozubeným prevodom a protiľahlým prevodom. Ponúka možnosť nasadenia s dlhšími kĺbovými hriadeľmi, čím sa docieli menší uhol a tichý chod. Pre ešte lepší istiaci efekt je istiaca spojka namontovaná priamo na prevodovke a dokonalé istenie je zabezpečené pri akejkoľvek polohe kĺbového hriadeľa. Dvojitý kĺbový
hriadeľ medzi uhlovou prevodovkou a žacou lištou zabezpečuje dokonalý prenos krútiaceho momentu bez rázov a dodatočných pnutí. Výsledok - pokojný a tichší chod s cieľom vyššej výkonnosti a dlhšej životnosti i pri nasadení v ťažších podmienkach a zdvihnutí na úvrati.

03 02
Pohon žacích líšt cez Y DRIVE prevodovky - pokojný a tichší
chod s cieľom vyššej výkonnosti a dlhšej životnosti.
NOVACAT A 10 – nastaviteľný pracovný záber i v priebehu
práce.

 

NONSTOP LIFT - nová, hydraulická nájazdová poistka

NONSTOP LIFT je inovatívna technika pre dokonalú ochranu žacej lišty. Obojstranná nájazdová poistka umožňuje dokonalé vyhnutie sa prekážkam. Jedinečné na tom je: uloženie cez tzv. guľový kĺb a trojbodový mechanizmus. Istiaci tlak je jednoducho nastaviteľný a znázornený na manometri. Pri narazení na prekážku je držiak ramena vychýlený dozadu a zdvihnutý pomocou trojbodového uchytenia - žacia lišta sa vyhne prekážke. Jedinečná tzv. 3 D ochrana. Tak dochádza k automatickému isteniu žacieho stroja aj pri vyšších pracovných rýchlostiach.

 

Moreau Agri Life - Archív