Vážení zákazníci,

Na základe rozhodnutia Ministerstva pôdohospodárstva SR zo dňa 18.3.2020 Vám oznamujeme, že sme obnovili dodávku náhradných dielov a servisne služby v obmedzenom režime. V prípade akejkoľvek zmeny budete ihneď informovaní prostredníctvom našej webovej stránky.

Objednávky na náhradné diely prijímame na nasledovných kontaktoch:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  (centrála Madunice)
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (centrála Madunice)
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (centrála Madunice)

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (stredisko Trenčianska Turná)

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (stredisko Želiezovce)

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (stredisko Turňa nad Bodvou)

Dodávky náhradných dielov preferujeme zásielkovými službami. V nevyhnutných prípadoch ND vydávame aj na všetkých strediskách pri dodržaní potrebných bezpečnostných opatrení.

V prípade servisného zásahu je treba kontaktovať príslušného servisného technika. Žiadame vás stroj pristaviť a zásah prevedie servisný technik bez osobného kontaktu. Ak z objektívnych dôvodov nie je možné toto zabezpečiť je potrebné eliminovať fyzický kontakt na minimum a dodržiavať potrebné bezpečnostné opatrenia.

 

Vykonávanie servisu poľnohospodárskej techniky je povolené

Zákaz činnosti, ktorý zaviedol Ústredný krízový štáb 16. marca 2020 sa nevzťahuje na servisy, resp. dodávateľov poľnohospodárskej techniky, ktorí vykonávajú aj servisnú činnosť. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR o tom informuje po množiacich sa otázkach poľnohospodárov. Túto problematiku na včerajšom rokovaní preberala aj Vláda SR.

„Servisy poľnohospodárskej techniky spadajú do skupiny s výnimkou na prevádzku 1.2 – autoservisy, pneuservisy a odťahové služby. Z hľadiska nepretržitej starostlivosti o hospodárskej zvieratá, ale aj vzhľadom na začiatky realizácie jarných prác poľnohospodárov, vyzývam servisy poľnohospodárskej techniky, respektíve dodávateľov techniky, ktorí zabezpečujú servis tejto techniky, aby nezastavovali prevádzku a poľnohospodárom plynule poskytovali svoje služby. Je to nevyhnutné pre zachovanie potravinových tokov nielen dnes, ale aj výhľadovo, keďže nevieme ako dlho táto pandémia potrvá,“ povedala Gabriela Matečná, vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Technika a zariadenia v živočíšnej výrobe si vyžadujú nepretržitú starostlivosť a aj krátkodobý výpadok špecializovaných zariadení ako sú napríklad kŕmne vozy, dojacie zariadenia, manipulátory alebo traktory môžu ohroziť pravidelnosť dodávok potravín. Zároveň v súčasnosti začali prebiehať jarné práce, zakladanie tohtoročnej úrody, do ktorého je zapojené množstvo strojov, ktoré si vyžadujú údržbu. Dlhodobejší výpadok tejto techniky z dôvodu porúch by spôsobil výrazné meškanie týchto prác, čo by mohlo negatívne ovplyvniť tohtoročnú úrodu.

Zdroj: Polnoinfo.sk

 

Moreau Agri Life - Archív