Manitou doplnil svoje už aj tak široké portfólio teleskopických manipulátorov o kĺbovú verziu pod označením MLA-T 533 145 V+. Tento kĺbový nakladač disponuje nosnosťou 3300 kg a zdvihovou výškou 5,20 m. To, ale o čo ide pri tomto type stroja je vynikajúci polomer otáčania, ktorý optimalizuje manipulačné činnosti a umožňuje pracovať v najužších priestoroch. Rovnako nie sú potrebné žiadne zložité manévre – natočením prednej nápravy dostaneme zdvihové rameno do presnej polohy čo potrebujeme. O toto všetko sa stará stredový kĺb so zalomením 44° do oboch strán.

MLA 1

Ochrana životného prostredia je pre Manitou samozrejmosťou, preto neprekvapí ekologický dieselový motor Deutz s výkonom 143 HP. Motor spĺňa najnovší štandard T4F, preto sa vyznačuje zníženými emisiami, ale aj spotrebou.

Dosiahnuť pojazdovú rýchlosť až 40 km/h bez zmeny rýchlostných stupňov a pri stále zachovanom maximálnom krútiacom momente je možné vďaka CVT prevodovke nazvanej M-Vario Plus. Prevodovka pozostáva z dvoch hydraulických motorov s axiálnymi piestami poháňanými hydraulickým čerpadlom. Pri nízkych rýchlostiach sú oba motory v prevádzke. Ťažná sila je preto porovnateľná s hydrodynamickým meničom krútiaceho momentu.
Pri vysokých rýchlostiach je v prevádzke iba jeden motor čo optimalizuje spotrebu paliva a v neposlednom rade znižuje hladinu hluku.

Možnosti zvoliť si dva jazdné módy (manipulačný a cestný), tempomat,“inching funkcia“ a odpružené rameno robia z Manitou MLA vysoko efektívny nakladač.

Pri prejazdoch zvlneným terénom zabezpečuje výkyvná zadná náprava stály kontakt so zemou. Samosvorný diferenciál na oboch nápravách sa stará o ideálnu trakciu v blate a podobne náročnom teréne.

Hydraulické pohyby má pod palcom Load Sensing čerpadlo, pri ktorom je možné kombinovať viac hydraulických pohybov pre vyššiu efektivitu práce.

Celkovému konceptu nič nie je dlžná ani kabína umiestnená v strede stroja s rozľahlým presklením čo umožňuje 360° výhľad bez kompromisov. Ďalšie vymoženosti kabíny ako multifunkčný joystick na lakťovej opierke, odkladacie priestory, držiak na telefón, usb port poznáme dobre aj s ostatných teleskopických manipulátorov Manitou.

Otvorením zadnej kapoty získame bezproblémový prístup k väčšine bodov údržby. Mazacie body sú centralizované do jedného miesta. Všetky potrebné diagnostické informácie nájdeme na displayi v kabíne.

MLA 2

 

Moreau Agri Life - Archív