Za udalosť jesene na slovenskom trhu so stavebnými strojmi môžeme určite označiť získanie výhradného zastúpenia renomovaného japonského výrobcu stavebnej techniky Hitachi spoločnosťou MANNET. Samozrejme, v tejto oblasti MANNET nie je žiadny neznámy pojem pretože spoločnosť si svoj kredit vybudovala hlavne ako zástupca najväčšieho výrobcu teleskopických manipulátorov Manitou, kvalitou ponúkaných služieb a perfektným servisom. MANNET ponúka aj šmykom riadené a kompaktné kĺbové nakladače Gehl a patrí k najväčším predajcom traktorov Zetor na Slovensku.

ZX225US 6
Pásové rýpadlo HitachiZX 225US-6

Je určite logickým krokom, že japonský výrobca stavebnej techniky, bytostne zameraný na kvalitu a fungujúce procesy si zvolil partnera, s ktorým môže tieto hodnoty zdieľať a budovať úspešnú predajnú sieť. O tom, že stavebné stroje Hitachi si nájdu svoje miesto takmer v každom sektore stavebníctva, priemyslu a u užívateľov preferujúcich kvalitu a spoľahlivosť niet pochýb.

Kolesové nakladače Hitachi

Kolesové nakladače Hitachi sa vyznačujú bezpečným a jednoduchým ovládaním tak, aby aj menej skúsená obsluha mohla pracovať bez akýchkoľvek ťažkostí. Toto používateľsky priateľské ovládanie zabezpečuje produktivitu, ktorá je potrebná na dosiahnutie požadovanej efektivity. V oblasti kolesových nakladačov disponuje Hitachi štrnástimi modelmi, ktoré sú v rozmedzí od 4 až do 47 ton. Každý jeden výkonový stupeň nakladačov Hitachi ponúka neuveriteľnú škálu možností a všetky sú navrhnuté pre jednoduchú prevádzku. Na ovládanie pák a pedálov je potrebná minimálna sila, čo umožňuje lepšiu ovládateľnosť.

ZW220 6
Kolesový nakladač Hitachi ZW 220

Navyše lepšia trakcia v zvlnenom teréne, zlepšená trhacia sila a maximalizovaná viditeľnosť vďaka skoseným krytom motora, umožňujú čo najkomfortnejšiu prevádzku. Kolesové nakladače Hitachi používajú hydrostatický prevod pre jednoduché použitie a ovládateľnosť. Okrem toho, že vám dáva dostatok rýchlosti, tento prevod umožňuje maximálnu mobilitu na staveniskách. Spoločnosť Hitachi považuje za samozrejmé udržiavať vysoký štandard kolesových nakladačov aj z hľadiska environmentálnych vplyvov. Preto sa môžu kolesové nakladače Hitachi pýšiť redukovanou hladinou hluku a nízkymi emisiami výfukových plynov. Aj napriek tomu že sú kolesové nakladače Hitachi šetrné k životnému prostrediu, majú neuveriteľne vysokú produktivitu práce a nízke náklady na údržbu. Sú postavené tak, aby boli robustné a odolné, aby ste za svoje peniaze získali čo najviac.

Minirýpadlá Hitachi

Minirýpadlá Hitachi sú známe svojou efektívnosťou a inováciou. Svoje miesto si nájdu hlavne v husto osídlených mestských oblastiach. Boli navrhnutéZX38U 5 tak, aby fungovali efektívne a bezpečne v úzkych a stiesnených pracovných priestoroch. Celosvetovo rozšírené minirýpadlá Hitachi so širokou paletou modelov pri ktorých sa pohybuje prevádzková hmotnosť od 1100 kg do 5200 kg, ponúkajú tú správnu pomoc na každom stavenisku. Minirýpadlá Hitachi sú vďaka nulovému presahu otáčania zadnej časti ideálne pre prácu v stiesnených priestoroch. Sú vybavené výkonnými a efektívnymi motormi, ktoré sú navrhnuté pre výrazné vylepšenie produktivity práce. Minirýpadlá Hitachi sú vybavené rôznymi bezpečnostnými prvkami, ako sú napríklad ROPS (ochranná konštrukcia proti prevráteniu) a FOPS (ochranná konštrukcia proti padajúcim predmetom). Minirýpadlá Hitachi sú vybavené pokročilým systémom šetrenia energií, ktorý znižuje spotrebu paliva a rovnako sú vybavené dodatočnými funkciami, ktoré zvyšujú pohodlie obsluhy.

Rýpadlá Hitachi

Keď hľadáte kvalitné rýpadlo, viete, že sa môžete spoliehať na Hitachi. Rýpadlá Hitachi sú známe po celom svete ako dobre navrhnuté a úplne spoľahlivé stroje. Spoločnosť Hitachi je svetovým lídrom vo výrobe rýpadiel strednej veľkostnej triedy a neustále sa usiluje o uspokojenie potrieb zákazníkov. Kombinácia veľkého rozsahu prevádzkových hmotností a viacerých variantov prevedenia (pásové, kolesové) umožňuje spoločnosti Hitachi ponúkať viac ako 100 modelov od 6 do 40 ton. Stroje, ako obľúbený ZAXIS, skrývajú v útrobách pokrokový hydraulický systém používajúci pokrokovú technológiu spoločnosti Hitachi, ktorá umožňuje jednoduchú prevádzku. Rýchlosť, výkon a trvanlivosť týchto strojov vám umožňujú zvýšiť produktivitu a znížiť náklady na údržbu. Navyše tieto rýpadlá majú dlhú životnosť, pretože sú optimálne navrhnuté a vyrobené z kvalitných komponentov. Jedinečnou možnosťou týchto rýpadiel je vzdialený monitorovací systém. Jedná sa o funkciu, ktorá umožňuje zaznamenávať stav zariadenia, napríklad údaje o pohybe alebo chybových kódoch, ktoré sa neskôr môžu zobraziť na vašom počítači. Používanie tohto systému umožňuje jednoduchšiu správu vozového parku. Zvyšuje produktivitu a zisky a môže vám ušetriť veľa času.

hitachi bigVyklápacie vozidlo Hitachi EH5000AC-3 a ťažobné rýpadlo Hitachi EX8000-6

Týmto výpočet produktov Hitachi z divízie pracovných strojov ani z ďaleka nekončí. Portfólio veľkých rýpadiel ponúka vysoký výkon aj pri tých najnáročnejších aplikáciách a prostrediach. Tieto modely sú vybavené zosilneným výložníkom a ramenom. Hydraulický systém HIOS umožňuje dosiahnuť vyššiu produktivitu pri nižšej spotrebe paliva a tým znížiť náklady. Ako perfektný doplnok k veľkým kolesovým nakladačom a rýpadlám sa ponúkajú ťažkotonážne nákladné vyklápacie vozidlá s pevným rámom. Svoje miesto a bohaté využitie si tak isto nájdu demoličné a skládkové špeciály rovnako ako rypadlá so superdlhým ramenom vhodné pre vodohospodárske využitie a údržbu svahov. Keď už sa rozhodnete pre akýkoľvek stavebný stroj Hitachi, môžete si byť istý kvalitou, ktorou je spoločnosť Hitachi všeobecne známa.

hitachi cmRýpadlo so superdlhým ramenom Hitachi ZX85US-5, rýpadlo HitachiZX350LC-6 s teleskopickým ramenom a v prevedení s demolačnou hlavicou

 

Moreau Agri Life - Archív