Nový Manitou MT 420 H Buggy je najkompaktnejší teleskopický manipulátor v ponuke tohoto francúzskeho lídra v manipulácii. S výnimočnými rozmermi je daný   ultra kompakt ideálnym riešením pri akomkoľvek nasadení. Keď si predstavíme stiesnené a ťažko dostupné priestory, tak tam sa nová 420tka, vďaka polomeru otáčania menej ako tri metre a štyrom hnaným a riaditeľným kolesám, bude cítiť ako ryba vo vode.

Rozmery Manitou MT 420 H Buggy hovoria samé za seba

O pohon tohoto žihadla sa stará už osvedčený motor Kubota s výkonom 49 koní, čo je úplne dostačujúce vzhľadom na celkovú hmotnosť len 4260 kg. Preto s týmto 4-valcom dosahujeme ideálný výkon pri optimálnej spotrebe. 

Manitou MT 420 H Buggy je vybavený štandardným úchytom náradia známym z ostatných teleskopických manipulátorov Manitou. Teda je možné bez akýchkoľvek obmedzení používať originálne a certifikované prídavné zariadenia Manitou. Vďaka svojej zdvíhacej kapacite 4,30 m / 2,0 t a jeho kompaktnej veľkosti je MT 420 H Buggy jediným strojom svojho druhu na trhu.

Uplatneniu Manitou MT 420 H Buggy sa medze nekladú

Aj keď malý, ale z vnútra priestranný – môžeme povedať o tomto novom kompakte. Dôkazom je kabína, ktorá je prevzatá z väčšieho modelu MLT 625. Pracovné prostredie v rámci kabíny je priestranné a ergonomicky navrhnuté. Všetky ovládacie prvky sú ľahko dostupné. Hydrostatický prenos krútiaceho momentu s možnosťou zmeny pojazdu priamo na multifunkčnom joysticku poskytuje flexibilitu a presnosť.

Rýchlo nasadnúť a začať pracovať, tomuto tvrdeniu nestojí v ceste nič ani schodík do kabíny, ktorý na MT 420 jednoducho nie je. Takže sa môžeme baviť v podstate o bezbariérovom prístupe.

Vďaku už spomínanému multifunkčnému joysticku môžete ovládať všetky hydraulické funkcie iba jednou rukou, čo znamená, že je možné držať vždy jednu ruku na volante pre maximálnu bezpečnosť.

Od Manitou MT 420 H Buggy môžeme očakávať rovnakú úroveň funkcionality a bezpečnosti ako u štandardných teleskopických manipulátorov. Tu môžeme poukázať na hydraulický pohon ventilátora chladiča pre optimálnejšie chladenie. Všetko je navrhnuté tak, aby zabezpečilo jednoduché a bezpečné používanie a zároveň znížilo všetky náklady.

Nový ultra kompakt od Manitou vopchá do vrecka akýkoľvek vysokozdvižný vozík vo svojej kategórii. Koncept teleskopu nás neobmedzuje len na výškový dosah, ale ponúka predný dosah až 2,65m.

Za každých okolností je MT 420 terénny stroj, ktorý sa prispôsobí obmedzeniam každého dvora alebo areálu a zachoval si za každých okolnosti dokonalú stabilitu. Pojazdová rýchlosť 25 km za hodinu neobmedzuje použitie manipulátora len na určitom menšom priestore.

Ako príklad toho, že aj kompakt môže byť robustný a teda aj niečo vydržať, môžeme poukázať na zosilnenú hlavu ramena, čo obsluha ocení hlavne pri ťažších prácach s lyžicou.

Vďaka vhodnej polohe konštrukčných prvkov má obsluha možnosť si vychutnať ničím nerušenú viditeľnosť 360° z vnútra kabíny.

Dokonalý prístup ku všetkým bodom údržby

 

Z Manitou MT420 robí dokonalý manipulátor aj množstvo detailov ako silná kotúčová brzda na kardane s účinnosťou na obe nápravy, automatická parkovacia brzda, aplikovanie bezpečnostnej normy EN 15000, aby sa predišlo riziku nehody.

Nový Manitou MT 420 H Buggy je teleskopický manipulátor navrhnutý tak, aby bol jednoduchý na prevádzku aj údržbu. Aby práca s ním bola jednoduchá a efektívna.

Záverom sa dá konštatovať len jediné, Manitou MT 420 H Buggy Vám minimalizuje náklady a zvýši zisky.

Moreau Agri Life - Archív