Nový rad poľnohospodárskych teleskopických manipulátorov Manitou, nazvaný NewAg, (nové poľnohospodárstvo) bol navrhnutý tak aby šiel v ústrety Vám, priamym užívateľom. Vzhľadom k tomu, že práca v poľnohospodárskej výrobe je náročná, modelový rad NewAg posúva výkon, efektivitu a pohodlie obsluhy na ešte výraznejšiu úroveň. Objavte všetky vývojové a technologické možnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť každý váš pracovný deň.

Objavme spolu inovácie, ktoré NewAg prináša...

01

Navrhnuté pre comfort...

Komfort a produktivita spolu veľmi úzko súvisia. To je dôvod prečo teleskopické manipulátory Manitou ponúkajú optimálnu ergonómiu a všetky potrebné funkcie. Vy sa už len plne koncentrujete na prácu.

Panoramatický výhľad

Modely radu NEWAG poskytujú mimoriadne dobrý výhľad. Všetky uhly kabínovej konštrukcie sú starostlivo upravené tak, aby bol zabezpečený dokonalý výhľad na bremeno bez ohľadu na jeho pozíciu a zároveň výhľad z kabíny manipulátora všetkými smermi.
Nízka poloha uchytenia ramena a čelné sklo vyrobené z jedného kusa aj so strešným oknom ponúka dokonalú viditeľnosť, čo zaručuje vašu bezpečnosť a bezpečnosť ľudí okolo vás.

02

Budete vidieť čisto všetkými smermi aj dozadu...

Pravé vonkajšie spätné zrkadlo možno ľahko nastavovať pomocou elektrického ovládacieho prvku v kabíne, samozrejmosťou je aj funkcia odmrazovania. Pri nie práve ideálnom počasí obsluha určite ocení stierače na všetkých oknách okrem okna na dverách.

Kabína je opatrená štyrmi pracovnými svetlami a vnútorným stropným svetlom pre potreby nočnej práce. Všetky tieto svetlá si môžete zvoliť aj v prevedení led.

Manitou NewAg vyvinutý pre pohodlnú prácu

V tejto kabíne beží pracovný čas ozaj rýchlo...


Užite si pracovné prostredie, ktoré sa dokonale hodí pre vaše potreby. Pohodlné sedadlo vodiča s  látkovým poťahom, stĺpik riadenia s nastaviteľnou výškou a hĺbkou, slnečná clona, elektricky ovládané okná, port USB, 12V zástrčka, rádio s bluetooth a ďalšie.

03 Vzhľadom k tomu, že ticho je významný faktor pohody, je zvuková izolácia kabíny priorita, ktorá neznesie žiadne kompromisy. Nameraných 73 dB počas práce so strojom je toho jasným dôkazom. Len pre lepšiu predstavivosť, hladina hluku v kabíne 73 dB je rovnaká ako v modernom osobnom aute pri rýchlosti 100 km/h. Nová kabína NewAg je preto najtichšia na trhu.

Pre väčšie pohodlie môžu byť vaše osobné veci ľahko uložené v niektorom z mnohých priestranných úložných priestorov.

Všetko je podriadené ľahkému nastupovaniu a vystupovaniu, kabína je “Easy-access“...

Prístup do kabíny je úplne prepracovaný. Všetky nové modely sú vybavené protišmykovým schodíkom na ktorý nadväzujú veľké držadlá na ráme kabíny a dverí a ergonomicky vykrojená podlaha kabíny, preto sa pri vystupovaní netreba otáčať. Súbor týchto vylepšení robí z mnohopočetného nastupovania a vystupovania značne jednoduchšiu činnosť.

V prachu sa dusiť nikto nebude...

Ventilácia kabíny je navrhnutá do prašného prostredia. Vďaka nastaviteľným prieduchom a dvom kabínovým filtrom sa Vám bude dýchať ľahšie.
Tak isto vonkajšia teplota nebude problém, s automatickou klimatizáciou si za každých okolností nastavíte optimálne teplotné podmienky. 05

Jednoduchá, užívateľsky prívetivá prístrojová doska...

Za volantom manipulátora NewAg sa nachádza prehľadná prístrojová doska kde všetky ovládacie prvky máte na dosah a sú jasne označené symbolmi a farebnými kódmi.
A pretože každý má svoj vlastný spôsob, ako robiť veci, môžete si vybrať pozíciu jednotlivých tlačidiel, teda prístrojovú dosku si personalizovať.

Dva displeje, dva štýly...

V závislosti od modelového prevedenia sa môžeme stretnúť s dvoma prevedeniami hlavného informačného displeja. Nech už hľadíme na prevedenie “Harmony“ alebo “Vision“ všetky potrebné indikácie, pojazdová rýchlosť, režim riadenia, frekvencia údržby, aktuálny stav zaťaženia a mnoho iných máme ako na dlani.

Manitou pracuje tvrdo, vy nemusíte...

Perfektný JSM® joystick  teraz ako súčasť lakťovej opierky vám umožní
pracovať v úplnom bezpečí a bez únavy. Každý pohyb vykonávate pravou rukou: zdvíhanie a spúšťanie výložníka, vysunutie a zasunutie teleskopu, zatváranie a otváranie lyžice
a tiež samozrejme pojazd. Ľavá ruka zostáva vždy na volante, takže budete mať
úplnú kontrolu nad strojom.

Patentovaný JSM joystick slúži na jednoduché ovládanie:
1 – pojazd (vpred, vzad, neutrál)

2- hydraulický okruh na náradie

3- vysunutie a zasunutie teleskopu

4- zdvih, spustenie ramena, vysypanie, nabranie lyžice

Vhodná pohonná jednotka = optimálna spotreba

Motor navrhnutý pre Vaše potreby...

Motor je základ a preto je navrhnutý tak, aby tvoril s teleskopickým manipulátorom jeden celok a dodával optimálny výkon pri minimálnej spotrebe. Teleskopické manipulátory NewAg sú osadené 4-valcovými motormi Deutz o objeme 3600 cm3. Výkon sa pohybuje od 101 HP do 136 HP, záleží od konkrétneho modelu.

Čistejší motor...

Planétu máme len jednu, preto si ju chráňme. Je to dôležité pre nás všetkých, ale aj pre čistejšie poľnohospodárstvo. Motory Deutz sú v súlade s emisnou normou Stage 4 Final. Z toho vyplýva, že sú vybavené oxidačným katalyzátorom a technológiu SCR, ktorá sa využíva pri úprave výfukových plynov naftových motorov pomocou kvapalného aditíva AdBlue.

Chladiaci systém sa prispôsobí vášmu pracovnému prostrediu

Vyvinuté pre vaše potreby...

Chladenie v nových modeloch NewAg bolo vyvinuté s myšlienkou zabezpečiť bezproblémový chod motora počas akokoľvek dlhého obdobia. Elektronické ovládanie automaticky nastavuje rýchlosť otáčania ventilátora v závislosti od teploty motora. Táto inovácia výrazne redukuje spotrebu paliva.

Automatické čistenie chladiča...

Funkcia automatickej reverzácie ventilátora obracia prúdenie vzduchu každé tri minúty (na 10 sekúnd), bez ohľadu na otáčky motora. Chladenie je vždy optimálne, a to najmä vo veľmi prašnom prostredí, alebo počas práce so slamou, pri silážovaní...

10

Variabilita prevodového ústrojenstva znamená rôznorodosť nasadenia

Pre Manitou to nie je žiadna novinka, že ponúka vo svojich strojoch všetky možné druhy prevodoviek. Je to spôsobené zmyslom pre dokonalosť, pretože každá činnosť a každý užívateľ má špecifické potreby. 

Hydrodynamický menič s manuálnou prevodovkou

Spoľahlivý, ekonomický a efektívny prenos krútiaceho momentu. Hydrodynamický menič je obzvlášť vhodný, ak používate stroj pre úlohy v poľnohospodárstve, ako sú nakládky, vykládky často v teréne, pojazdy mimo spevnenej komunikácie ale aj cestnú prepravu. V kombinácii so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou je možné jednoducho prispôsobiť svoju rýchlosť na aktuálnu prácu.

Hydrodynamický menič s powershiftom

Táto prevodovka je veľmi užívateľsky jednoduchá. Môžete zmeniť rýchlosti ručne pomocou použitia +/- tlačidiel na JSM joysticku, alebo môže pracovať v plne automatickom režime. Vďaka tomu je možné sa plne sústrediť na manipulačné úlohy.09

M-Varioshift

Je to prevodovka s hydrostatickým prenosom krútiaceho momentu. M-Varioshift umožňuje dosiahnuť pojazdovú rýchlosť až do 40 km / h a prispôsobiť trakciu aktuálnym potrebám.
Rýchlosť vyberiete jednoduchým pohybom priamo na JSM joysticku (+/- tlačidlá). M-Varioshift zaručuje plynulý pojazd s dokonalou presnosťou a výbornou ťažnou silou.

M-Vario Plus

S vario prevodovkou M-Vario Plus sa výkon motora neustále upravuje tak aby stále optimalizoval krútiaci moment pre danú činnosť a pojazdovú rýchlosť. Znamená to bezprecedentný komfort pri používaní a výrazne zníženie spotreby paliva
Táto technológia novej generácie CVT prevodovky je užívateľsky príjemná a prenáša výkon bez kompromisov.

Inching system

Teleskopické manipulátory NewAg vo verziách s prevodovkami M-Varioshift a M-Vario Plus sú v základe vybavené “inching“ funkciou. Táto funkcia umožňuje zvyšovať prietok v hydraulickom okruhu pri zachovaní nízkej pojazdovej rýchlosti, vynikajúco sa to hodí napr. pri použití zametačky, alebo orezávača konárov.

Terénne podmienky nie sú podstatné

Samosvorný diferenciál

Aby sme sa nedostali do zložitej situácie pri prejazdoch ťažkým terénom vždy je pripravený zasiahnuť 45% samosvorný diferenciál na prednej náprave. 12

 

Na výber zo štyroch režimov riadenia...

Modely NewAg sa vám ešte viac prispôsobia - máte na výber až štyri režimy riadenia

Riadenie dvoch kolies -  pre prepravu na pozemných komunikáciách

Riadenie všetkých štyroch kolies – vynikajúca manévrovateľnosť aj v menších priestoroch

Tzv. krabí chod – ideálne pre bočné pristupovanie a zložitejšie nakladacie a vykladacie manévre.

Mani krab – toto je špecifický režim používaný len v teleskopických manipulátoroch Manitou. Ide o to, že riadená je len predná náprava. Zadná náprava je uzamknutá v určitom stupni pootočenia čo spôsobuje vyosenie a lepšiu možnosť kopírovať určitú bariéru. 13

Aktívny systém odpruženia ramena

Tento systém absorbuje pohyby výložníka, keď idete s nákladom alebo aj bez nákladu po nerovnom teréne.
Výložník je vystavený oveľa menšiemu namáhaniu, je zaistené pohodlie vodiča a v konečnom dôsledku sa znižuje celkové opotrebenie stroja.
Nový systém "Active CRC" pracuje bez ohľadu na uhol výložníka a je automaticky
aktivovaný pri jazde nad 4 km / h. Pri nižších rýchlostiach je táto funkcia deaktivovaná.

Ušetríte fúru času

Simultánne pohyby

Hydraulický rozvádzač so zdieľaným prietokom umožní vykonávať až 4 hydraulické pohyby v rovnakom čase. Dostatočný výkon pre tieto pohyby dodávajú čerpadlá s výkonon 170, 150 alebo 100 l/min (v závislosti od modelu) 

Výmena príslušenstva je otázkou sekúnd

S upínacím systémom, ktorým sú vybavované teleskopické manipulátory Manitou už 35 rokov, je výmena náradia hračka. Samozrejmosťou je systém ECS, ktorý sa postará o odtlakovanie okruhu pre náradie bez nutnosti vypnutia motora.

15

Prioritou je zjednodušiť si život

Jednoduchý prístup do motorového priestoru

 Pretože nik nemá čas na rozdávanie, v modeloch Manitou NewAg nebudete mať so základnou údržbou motora žiaden problém. Široko otvoriteľná kapota umožňuje pohodlnú výmenu filtrov a olejových náplní. O týchto potrebách budete vždy včas informovaní prostredníctvom ukazovateľov na prístrojovej doske. Veľkým plus je možnosť čistenia chladiča z oboch strán. 16

Jednoduchý a bezpečný prístup do hlavných nádrží

Nádrže ako palivová, močovinová ale aj nádrž na hydraulický olej majú prehľadne umiestnené prístupy  a hlavne sú logicky umiestnené aby sa predišlo omylu.

Nádržky brzdovej kvapaliny a roztoku do ostrekovačov sú umiestnené v uzavretom priestore mimo kabíny.

Dlhšie intervaly plánovanej údržby

Významnou zmenou je, že nové modely NewAg vyžadujú výmenu hydraulického oleja až každých 2000 mth oproti pôvodným 1000 mth. Dlhší interval údržby znamená menej prestojov a hlavne nižšie prevádzkové náklady.

Šetrite peniaze s multifunkčným náradím

Manitou ponúka ku svojim strojom prídavné zariadenia všetkého druhu s cieľom uspokojiť najrôznejšie potreby zákazníkov. Vzhľadom na bohaté skúsenosti aj v netradičných odvetviach dokáže vývojový tím Manitou  ponúknuť prídavné zariadenie aj na mieru.

Vzhľadom na to, že všetky modely Manitou NewAg sú homologované ako traktor, je možné ich použiť na pozemných komunikáciach ako ťahač, čo výrazne znásobuje ich multifunkčnosť.

 

Moreau Agri Life - Archív