Forterra HD bodovala na výstavách, ktoré sa uskutočnili v závere letných prázdnin na Slovensku a v Čechách. Modernizovaný traktor s riešením STAGE IV si z Agrokomplexu a zo Země Živitelky odniesol prestížne ocenenie Zlatý Kosák a Zlatý klas. Porota ocenila nielen technické riešenie, ale aj výhodu v podobe úspory paliva, ktorú zákazníkom prináša.

Na výstavách Agrokomplex, ktorý sa konal v Nitre, a Země živitelka v Českých Budejoviciach sa potvrdilo, že riešenie STAGE IV u modelovej rady Forterra si zaslúži pozornosť.

"Legislatívne normy spôsobili zníženie množstva emisií vyprodukovaných spaľovacími motormi v traktoroch o 95% v priebehu posledných 15 rokov. Riešenie STAGE IV prináša v porovnaní so STAGE IIIB osemkrát menej oxidov dusíka, "hovorí David Kollhammer, riaditeľ Technického úseku ZETOR TRACTORS a.s.

Pre dosiahnutie STAGE IV využíva ZETOR kombináciu technológií aktívneho DPF filtra (filtra pevných častíc) a systému SCR (selektívna katalická redukcia). Celé emisné riešenie STAGE IV prináša zákazníkom výhody v podobe optimalizácie krútiaceho momentu. V porovnaní s konkurenciou má zetorácke riešenie STAGE IV menej elektronických prvkov a v neposlednom rade prináša STAGE IV zákazníkovi úsporu paliva, čo bolo overené nezávislým testom Mendelovej univerzity v Brne.

"Jedným z pilierov značky ZETOR je efektivita. Modelový rad Forterra ponúka zákazníkom úsporu paliva. Ak vezmeme si ako príklad prácu s 20t návesom v ekonomickom režime, potom je úspora paliva 15-20%, "dodáva Adam Žert, riaditeľ Úseku predaja a marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

Odborná porota na jednotlivých výstavách ocenila predstavené riešenia a Forterra HD 150 získala ocenenie Zlatý Kosák z Agrokomplexu a Zlatý klas zo Země Živitelky.

"Získané ocenenia nás nesmierne tešia, vnímame ich nielen ako ocenenie práce našich zamestnancov, ale sú aj záväzkom do budúcnosti a ďalšieho rozvoja. Vždy sa usilujeme o to, predstaviť zákazníkovi silný, odolný a efektívny stroj. Forterra s riešením STAGE IV si získala porotu, veríme, že si získa aj zákazníkov, "hovorí Margaréta Víghová, riaditeľka Úseku korporátnej komunikácie ZETOR TRACTORS a.s.

Počas konania výstav navštívili stánok ZETOR aj významní predstavitelia Českej republiky i Slovenska. Modernizovaný modelový rad Forterra tak bol predstavený napr. Prezidentovi ČR Milošovi Zemanovi, premiérovi ČR Bohuslavovi Sobotkovi, ministrovi poľnohospodárstva ČR Marianovi Jurečkovi, alebo ministerke poľnohospodárstva Slovenskej republiky Gabriele Matičnej.

zdroj: www.zetor.cz

 

Moreau Agri Life - Archív