VERSATILE DELTA TRACK je riešením silného ťažného prostriedku, ktorý maximalizuje produktivitu práce na farme. Vyrába sa v troch výkonových modeloch 450DT, 500DT a 550 DT.

DeltaTrack je osadený 15-litrovým motorom Cummins. Veľký objem motora v kombinácii s variabilným turbom VGT poskytujú traktoru dostatočnú silu a krútiaci moment. Variabilné turbo je schopné navýšiť výkon traktora až o 50 konských síl. V modeloch DT je použitá prevodovka CAT TA22. Šesťnásť rýchlostí vpred zaručuje optimálne rozdelenie prevodových stupňov pre každú pracovnú operáciu. Maximálna prepravná rýchlosť je 35 km/h. Hydraulický systém je poskytuje dostatok oleja pre každé náradie. V základnom prevedení je traktor osadený variabilným čerpadlom s maximálnym prietokom 201 l/min. Na želanie môže byť traktor vybavený dvojitým čerpadlom s maximálnym prietokom 401 l/min (Highfl ow). V štandarde má Deltatrack 4 hydraulické okruhy, v rámci opcie je možné zvoliť 6 okruhov. Ak je traktor vybavený systémom highfl ow má automaticky 6 hydraulických okruhov. Hydraulické okruhy sú ovládané elektronicky. Prietoky a časovače sa nastavujú na displeji ktorý je súčasťou lakťovej opierky. Traktor je v základe vybavený spodným tiahlom s priemerom čapu 51 mm. Veľkou výhodou je, že záves je v priamej osi s hlavným čapom- kĺbom traktora. Na želanie môže byť Deltatrack vybavený trojbodovým závesom kategórie IV.

Podvozok DELTA TRACK zaručuje dlhú životnosť, lebo bol navrhnutý tak, aby znižoval napínanie, zahrievanie a opotrebenie pásu. Tieto vlastnosti sú dosiahnuté špeciálnym uložením napínacích a stredových kolies. V základnej výbave je na podvozku pás široký 762 mm. Na prianie môže byť použitý pás so šírkou 914 mm. Odpruženie podvozku zabezpečujú napínacie

a stredové kolesá, ktoré sú upevnené systémom Double axis boogie. Tento umožňuje nielen ochranu pásu proti nadmernému opotrebeniu, ale aj výrazne tlmí vibrácie a rázy. Pohon jednotlivých pásov je zabezpečený pomocou koncových prevodov. Traktor môže byť vybavený uzávierkou diferenciálu ktorá znižuje preklz jednotlivých pásov. Pomer zaťaženia prednej a zadnej nápravy zostáva počas práce na jednej úrovni, keďže má traktor umiestnené nádrže v strede. Tým pádom nedochádza k odľahčovaniu zadnej nápravy pri znižovaní množstva

nafty v nádrži. DeltaTrack ma najpriestrannejšiu kabínu na trhu s objemom skoro 5000 litrov. Ponúka teda dostatočný priestor a komfort pri každodennej namáhavej práci. Dokonalý výhľad zaručuje 8 m2 presklených plôch. Pomocou multifunkčnej opierky ruky sa ovláda hydraulický systém a prevodovka. Radiacim joystickom sa nielen radia prevodové stupne hore a dole, ale tiež pojazd traktora vpred a vzad bez použitia spojkového pedálu. Sedempalcový monitor s vysokým rozlíšením slúži na nastavenie hydraulických okruhov a úvraťových manažmentov. Môže byť tiež na prianie prepojený s kamerou pri zadnom závese.

 

 

 

Moreau Agri Life - Archív