Kompaktný rýpadlo-nakladač Venieri1.33B s náhonom všetkých štyroch kolies má ambíciu byť pri práci alternatívou šmykom riadeného nakladača a mini rýpadla. Na splnenie tohto cieľa ho predurčujú najmä ultra kompaktné rozmery a polomer otáčania len 2 150 mm. Tieto základné charakteristiky dopĺňajú aj ďalšie technické riešenia ako: 

• riadenie všetkých štyroch kolies
• ovládanie volantom
• pojazdová rýchlosť 20 km/h
• výborný prístup do kabíny zboku
• vyššia svetlá výška vhodná na prejazd ťažším terénom
• plnohodnotné podkopové zariadenie

Vďaka tomuto novému konceptu rýpadlo-nakladača Venieri 1.33B sa minimalizuje viacero negatívnych javov, ako je napr. opotrebenie pneumatík a poškodenie povrchu, po ktorom sa stroj pohybuje. Rovnako užitočná je aj pojazdová rýchlosť, ktorá pripúšťa možnosť dlhších prejazdov po pozemných komunikáciách. Kabína je koncipovaná klasicky, s bočným prístupom. Umožňuje dobrú komunikáciu s okolím a zároveň aj pohodlnejšie nastupovanie. Tým, že stroj disponuje vzadu stálym podkopovým zariadením, je možné používať obe funkcie (použitie prednej lopaty, alebo zadného podkopu) bez toho, aby obsluha čokoľvek prehadzovala. Produktivita práce prudko rastie. Produktivite samozrejme pomáha aj možnosť použitia širokej palety prídavných zariadení ako sú zametačky, miešačky na betón, frézy na asfalt, ryhovače, mulčovače, vrtáky na diery, hydraulické kladivá, svahovacie lyžice a mnoho ďalších...

Kompaktný rýpadlo-nakladač je osadený 4-valcovým dieselovým motorom od anglického renomovaného výrobcu Perkins, ktorého výkon je optimalizovaný na dosiahnutie čo najväčšieho výkonu pri minimálnej spotrebe pohonných hmôt. Venieri 1.33B našlo uplatnenie u desiatok slovenských zákazníkov, ktorých počet stále rastie. Oblasti použitia sú rozmanité, napríklad: technické služby miest a obcí, správy ciest, záhradnícke firmy, elektromontážne firmy, drobné stavebné firmy a samozrejme spoločnosti zaoberajúce sa zemnými prácami.

Každého dobrého podnikateľa zaujíma určite cena, tej sa rozhodne báť nemusí. Ak si vezme cenu priemerného šmykom riadeného nakladača a pridá k nemu výkonný podkop, tak ešte ušetrí.

 

 

Moreau Agri Life - Archív